Журка за осмаке у Спомен парку

Датум: 24. Jun 2019 09:36 Категорија: Новости

Мали матуранти наше школе имали су прилику да обележе завршетак основне школе на сасвим нов начин. Након завршених пријемних испита уживали су у Спомен парку 20. јуна уз безалкохолна пића и  музику лесковачког бенда "Каспери" и ди-џеја.

Још слика из Спомен парка погледајте овде!

Одбор за превенцију болести зависности и верских секти

Датум: 20. Jun 2019 20:06 Категорија: Новости

У организацији Ученичког парламента ученицима шестог разреда подељене су брошуре из области наркоманије. Тестирање је обављено 12.6.2019.године и две ученице освојиле су највише бодова; Јована Младеновић 6-2 и Јована Здравковић 6-1.

У Омладинском клубу у организацији Одбора за превенцију болести зависности и верских секти одржано је осмофинално такмичење 13. јуна 2019.године. Од укупно 5 екипа наша екипа освојила је прво место и пласирала се у четвртфинале које ће се одржати 21. јуна... Ученике наше екипе је предводила и подржала координаторча Ученичког парламента Господинов Јелена, наставница енглеског језика.
Надамо се и даљем пласману. Бравооо!

Још слика са такмичења погледајте овде!

Маштара-сваштара

Датум: 20. Jun 2019 19:53 Категорија: Новости

Промоција одељенског часописа "Маштара сваштара" одељења 4-2. Ученици су презентовали све активости и занимљивости у току школске 2018-2019.године.

Овај догађај употпунили су ученици музичке секције својим наступима.

Слике са презентације часописа погледајте овде!

Црква Свете Петке у Кумареву

Датум: 20. Jun 2019 19:40 Категорија: Новости

Ученици разредне наставе су 23. маја 2019.године посетили цркву св. Петке у Кумареву са вероучитељицом Данијелом Михајловић. Ученици наше школе имали су прилике да чују о одликама православне цркве, животу св. Петке, настанку и изградњи цркве. А одржан је и час у природи.

Још слика са посете цркви Свете Петке погледајте овде!

Једнодневни излет на Опленац- Буковичка бања

Датум: 20. Jun 2019 19:30 Категорија: Новости

Ученици разредне наставе су 24. маја 2019.године били на једнодневном излету у Опленцу и Буковачкој Бањи. Посетили су низ културних и историјских споменика као и цркву Светог Ђорђа на Опленцу у којој се налази крипта у којој почивају Карађорђевићи. Посетили су кућу Kраља Петра I Kарађорђевића у којој се чувају његови лични предмети и белешке. Време за одмор и рекреацију провели су у Буковачкој Бањи.

Још слика са Опленца погледајте овде!

Презентација за упис у средњу школу намењена родитељима осмака

Датум: 20. Jun 2019 19:15 Категорија: Новости

Стручни сарадници наше школе са разредним старешинама VIII разреда; Миленом Цакић и Јованом Ивановићем, 03.06.2019.године, одржали су презентацију за родитеље ученика завршног разреда. Педагог школе,Васка Милошевић, упутила је родитеље ученика који завршавају основну школу о свим битним елементима Завршног испита;  попуњавање листе жеља и упис у средње школе.

Осмаци, срећно у нове победе!

Астрономско друштво "Магеланов облак" из Прокупља

Датум: 25. Maj 2019 11:56 Категорија: Новости

Астрономско друштво "Магеланов облак" из Прокупља 23.маја 2019. године посетило је нашу школу и представило ученицима, у свом планетарију, једночасовну  3D презентацију Сунчевог система и васионе.

Ученици и наставници су на тренутак освојили васиону и приближили се многим галаксијама удаљених пар светлосних година.

Такмичење у беседништву- 2019.- Ивана Савић

Датум: 25. Maj 2019 11:45 Категорија: Новости

Такмичење у беседништву 2019.

Треће године за редом наша школа има такмичаре у беседништву. Такмичење ораторских вештина и ове године одржало се у Вучју 23.маја., а наставница српског језика која  је спремала ученике  за ово учешће јесте Милица Јанаћковић.
Ивана Савић, ученица VII/2 разреда, није се пласира међу прва три, али је имала јако запажen наступ са темом "Говор је сребро, а ћутање благо" . Није добила награду, али је освојила велики аплауз свих присутних.

Хуманитарна акција- За Настић Сашу

Датум: 23. Maj 2019 15:00 Категорија: Новости

Ученици нижих разреда су са својом адаптацијом драме Боре Станковића "Коштана" , током маја месеца, наступали у Народном музеју у Лесковцу, али и у Геронтолошком центру где су били у прилици да насмеју и орасположе старију публику.

Посебно су поносни на изводбу која ће се одржати 20.маја 2019. и бити хуманитарног  типа јер ће новац прикупљен од улазница бити искоришћен као помоћ нашем суграђанину Настић Саши.

Још слика са представе погледајте овде!

GREEN FEST

Датум: 23. Maj 2019 14:44 Категорија: Новости

У мају месецу на "Green festu"  у ОШ "Трајко Стаменковић" у Лесковцу ученици V/1 разреда са наставницом биологије Сањом Стевановић освојили су III место својим видео филмом еколошког садржаја и као награду добили соларни пуњач.

Браво!
Слике погледајте овде!