ТРИБИНА ФОНДАЦИЈЕ „ТИЈАНА ЈУРИЋ"

Датум: 12. Novembar 2019 05:45 Категорија: Новости

У просторијама наше школе 6.11.2019. одржана је трибина УКРАДЕНА БЕЗБЕДНОСТ за родитеље и  упошљенике школе, али и радионица "Клик" за ученике VII и VIII разреда.  Ову трибину реализовао је новинар Влада Арсић, сарадник фондацијe.  Трибина је одржана са циљем да упозна ученике, наставнике, али и родитеље о безбедности деце на интернету, вршњачком насиљу, трговини људима, трговини органима, сексуалнoj експлоатацији педофилији. Влада Арсић аутор неколико књига међу којима су „Армагедон“ и „Изгубљени у магли“ говорио  је о педофилији која је данас најраспрострањенија преко интернета. Давајући корисне савете родитељима како да сачувају своје дете и никада не дозволе да се осећа усамљено или отуђено.

Ученици, али и родитељи имали су многа питања за писца. Након тога, ученици наше школе, инспирисани борбом против насиља прегршт ликовних и литетрарних радова поклонили су фондацији у знак захвалности. Ганут овим гестом Игор Јурић је најавио ускоро лични долазак у  знак захвалности  нашој школи.

СЛИКЕ СА ПРЕДАВАЊА ВЛАДЕ АРСИЋА, САРАДНИКА ФОНДАЦИЈЕ ТИЈАНА ЈУРИЋ!

ТРАДИЦИОНАЛНИ САЈАМ КЊИГА И У НАШОЈ ШКОЛИ!

Датум: 05. Novembar 2019 12:00 Категорија: Новости

И ове године су ученици наше школе, ове године ученици првог разреда са учитељицом Весном Стаменковић, организовали Сајам књига у свом одељењу. Поставили су своје омиљене књиге и позвали  остале ученике, али и родитеље да посете њихов штанд. Поред књига присутни су могли да уживају и у пригодном програму који су прваци припремили за своје госте.

Погледајте слике са сајма књига!

Здрава храна

Датум: 05. Novembar 2019 11:46 Категорија: Новости

у нашој школи је 31. октобра 2019. године Тим за превенцију болести зависности, у сарадњи са Заводом за јавно здравље, организовао је предавање за ученике 5. у 6. разреда на тему "Здрава храна". Након предавања ученици су имали радионицу: ИЗРАДА ДНЕВНОГ МЕНИЈА.

Погледајте слике са предавања!

Педагог школе, Васка Милошевић, одржала је презентацију на тему: Врсте насиља и непоштовање родитељског ауторитета.

Датум: 25. Oktobar 2019 10:24 Категорија: Новости

У просторијама наше школе 16. октобра 2019. године одржан је родитељски састанак  за родитеље ученика V разреда.

Хуманитарна акција у организацији ученичког парламентa

Датум: 18. Oktobar 2019 10:01 Категорија: Новости

На иницијативу Ученичког парламент наше школе; ђци иупошљеници ујединили су се и учествовали у хуманитарној акцији ПОМОЗИ ПЕТРИ!

Овај племенит гест наших ученика је само још један у низу да се помогне онима којима је то најпотребније.
Желим да Петра победи!

НАГРАДНО ПУТОВАЊЕ ЗА НАЈБОЉЕ!

Датум: 12. Oktobar 2019 07:10 Категорија: Новости

Дом Културе Печењевце је и ове године у оквиру Дечје недеље организовао наградно путовање за најбоље ученике свих основних школа који су победили на такмичењу духовне поезије "Јефимија".

Наградно путовање обухватило је посету Смедеревској тврђави, Ергели Љубичево и облилазак древног Виминацијума.
Ученица наше школе Ивана Савић VIII/2 и наставница српског језика, Јелена Димитријевић уживале су у заслуженој награди и одличном крају Дечје недеље.

Да ПРАВО СВАКО- ДЕТЕ УЖИВА ЛАКО

Датум: 12. Oktobar 2019 06:56 Категорија: Новости

Ове године, Дечја недеља обележава значајан јубилеј, 30 година Конвенције Уједињених нација о правима детета под слоганом: „ Да ПРАВО СВАКО- ДЕТЕ УЖИВА ЛАКО“. Ученици наше школе имали су свакодневно испланиране активности из свих области .

Ученици од I-IV разреда, истуреног одељења у Номаници, са својим учитељицама, Данијелом Игњатовић и Јасмином Спасић, обележили су  Дечју недељу разним занимљивим активностима. Од улепшавања ентеријера и екстеријера школе, преко спортских активности,  маскенбала па све до шетње по Лесковцу; посете градске библиотеке, музеја,  Градске куће и цркве Оџаклија. Последњег дана  су посетили другаре у школи у Крајинцу, где су се такмичили у фудбалу и трчању. Слике говоре да су уживали  у активностима и својој недељи.

Још слика из Номанице!

Радионица брзог читања и мудрог учења-Дечја недеља окт-2019.

Датум: 10. Oktobar 2019 20:50 Категорија: Новости

Наставница српског језика, Јелена Димитријевић одржала је 8. октобра 2019.године радионицу брзог читања и мудрог учења.

Након нових сазнања ученици ће експресније читати домаћу лектиру, али и свакодневне лекције из свих предмета.
Слике са радионице!

Дечја недеља и на француском! окт-2019

Датум: 10. Oktobar 2019 20:37 Категорија: Новости

Ученици виших разреда наше школе организовали су, са наставницом француског језика Кристином Тасић, приредбу на француском језику.
Говорили су  о планети земљи, бројили на француском, певали песмице  и упознали нас са лексиком воћа и поврћа на француском.
Они који нису учествовали могли су да уживају у овом романтичном језику.

СЛИКЕ!!!

Сарадња са локалном заједницом

Датум: 10. Oktobar 2019 20:05 Категорија: Новости

У данима Дечје недеље, тачније 9.октобра 2019.године, ученици драмске секције наше школе  изводили су представу добродошлице, у част ђака првака, у просторијама Народне библиотеке „Радоје Домановић“ у Лесковцу.

Ђаци прваци ОШ „Вожд Карађорђе“ из Лесковца уживали су у скечу „Страшан сан“ који су ученици наше школе припремили само за њих. Било је пуно смеха, игре, али и корисних порука којим ће отпочети њихово вишегодишње школовање.
Погледајте слике!

Погледајте ВИДЕО!