Трибина о вршњачком насиљу

Датум: 08. Januar 2020 10:35 Категорија: Новости

У нашој школи је 26. децембра 2019.године одржана Трибина о вршљачком насиљу. Предавање су одржале наставница енглеског језика Тања Маринковић и наставник разредне наставе Данијела Игњатовић. Родитељи наших ученика добили су корисне информације како и на који начин заштити дете од насиља.

ДОДЕЛА НОВОГОДИШЊИХ ПАКЕТИЋА

Датум: 08. Januar 2020 10:32 Категорија: Новости

Ученици нижих разреда су са својим учитељима приредили свечану новогодишњу приредбу и улепшали доделу пакетића најмлађима.

Јелка од књига- библиотечка секција

Датум: 22. Decembar 2019 10:55 Категорија: Новости

Превенција и заштита деце од злоупотребе опојних дрога и алкохола

Датум: 22. Decembar 2019 10:39 Категорија: Новости

У среду 18.децембра 2019.године  у просторијама наше школе одржано је предавања ученицима шестог разреда  на тему "Превенција и заштита деце од злоупотребе опојних дрога и алкохола".

Ученици су упознати са последицама злоупотребе алкохола и других опијата.

Погледајте слике са предавања!

Угледни час наставнице енглеског језика Јелене Господинов

Датум: 27. Novembar 2019 14:07 Категорија: Новости

Ученицима II и III разреда, истуреног одељења у Номаници, 28. октобра 2019. године одржан је Угледни час из енглеског језика на тему: "HALLOWEEN".

Ученици су упознати са новим терминима и лексиком која је у вези са празником. Причало се о ритуалима и повезиван је празник старих Келта са нашим задушницама. На овом двочасу било је и попуњавања укрштеница, осмосмерки, бојења, корелације са народном традицијом и веронауком, а крајњи резултат су зидне новине које красе учионицу и подсећају ученике на обрађено градиво.

Joш слика са угледног часа!

Угледни час наставника музичке културе Ненада Митровића

Датум: 25. Novembar 2019 07:45 Категорија: Новости

Наставник музичке културе, Ненад Митровић, 22. новембра 2019. године одржао је Угледни час у одељењу 7-1 наставном јединицом: Класицизам.

Уводни део часа је започет  фронталним обликом рада кроз обнављање ренесансе и барока навођењем  ученике на индивидуалне одговоре и увођењем  у главни део часа где су представљени нови представници епохе Класицизма.

Након уводне презентације о представницима класицизма, наставник је насумичним дељењем папирића, у боји, организовао три групе ученика од којих је свака добила одговарајућег представника којим ће се бавити. Уз одговарајући музику; Бетовена, Моцарта и Хајдна ученици су групним радом решавали одговарајуће задатке. Час је био динамичан и забаван, владала је радна атмосфера. До краја часа сваки од ученика, али и свако од присутних могао је да изведе закључак о представницима класицизма. Часу је поред директора школе и стручних сарадника присуствовао и велики број колега.
Након часа сви присутни наставници изнели своја запажања о часу.
Још слика са угледног часа погледајте овде!

Оснивач фондације "Тијана Јурић", Игор Јурић посетио нашу школу

Датум: 17. Novembar 2019 06:33 Категорија: Новости

Оснивач фондације "Тијана Јурић", Игор Јурић посетио је данас нашу школу, као што је и обећао претходне недеље, дошао је лично да се захвали ученицима на поклону и најавио нове радионице и сарадње са нашом школом.

УГЛЕДНИ ЧАС учитељице Милице Николић

Датум: 13. Novembar 2019 09:05 Категорија: Новости

Учитељица Милица Николић одржала је угледни час ученицима  III/2 одељења 7. новембра 2019. године из Природе и друштва са наставном јединицом "Обрадиве површине".
Угледном часу присуствовали су педагог школе- Васка Милошевић, учитељи: Гроздан Цветковић, Небојша Симоновић; учитељице: Данијела Игњатовић, Весна Стаменковић, Данијела Михајловић, Јасмина Спасић.

Слике са угледног часа погледајте овде!

ЈОШ ЈЕДНА ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА НАШЕГ УЧЕНИЧКОГ ПАРЛАМЕНТА

Датум: 12. Novembar 2019 06:32 Категорија: Новости

Када је стигао апел из околине Врања, ученици нашег Ђачког парламента нису имали дилеме и кренули су у хуманитарну акцију ЗА ХАНУ!
Хана Глигоров је двогодишња девојчица из села Бунушевца код Врања којој је дијагностикован злоћудни тумор на оба ока. Хемотерапије у Швајцарској финансира  Републички фонд за здравствено осигурање, али отац који ради на грађевини и мајка која је незапошљена сами сносне трошкове пута и смештаја у Швајцарској.

Наш Ученички парламент је овом хуманитарном акцијом желео, макар мало, да помогне породици Глигоров и пожели Хани брз опоравак.
Сви упошљеници школе, ученици, али и поједини мештани придружили су се овој акцији.
ПОМОЗИТЕ И ВИ!
Погледајте слике са ове хуманитарне акције!

ТРИБИНА ФОНДАЦИЈЕ „ТИЈАНА ЈУРИЋ"

Датум: 12. Novembar 2019 05:45 Категорија: Новости

У просторијама наше школе 6.11.2019. одржана је трибина УКРАДЕНА БЕЗБЕДНОСТ за родитеље и  упошљенике школе, али и радионица "Клик" за ученике VII и VIII разреда.  Ову трибину реализовао је новинар Влада Арсић, сарадник фондацијe.  Трибина је одржана са циљем да упозна ученике, наставнике, али и родитеље о безбедности деце на интернету, вршњачком насиљу, трговини људима, трговини органима, сексуалнoj експлоатацији педофилији. Влада Арсић аутор неколико књига међу којима су „Армагедон“ и „Изгубљени у магли“ говорио  је о педофилији која је данас најраспрострањенија преко интернета. Давајући корисне савете родитељима како да сачувају своје дете и никада не дозволе да се осећа усамљено или отуђено.

Ученици, али и родитељи имали су многа питања за писца. Након тога, ученици наше школе, инспирисани борбом против насиља прегршт ликовних и литетрарних радова поклонили су фондацији у знак захвалности. Ганут овим гестом Игор Јурић је најавио ускоро лични долазак у  знак захвалности  нашој школи.

СЛИКЕ СА ПРЕДАВАЊА ВЛАДЕ АРСИЋА, САРАДНИКА ФОНДАЦИЈЕ ТИЈАНА ЈУРИЋ!