Лесковачко лето 2023.

Датум: 19. Mart 2024 15:56 Категорија: Новости

Ученици наше школе учествовали су  у оквиру програма Лесковачког лета 26.6.2023. године.

Допис Министарства школама: Обавештење родитељима о додели бесплатних уџбеника

Датум: 24. Mart 2023 08:35 Категорија: Новости

Подела бесплатних уџбеника за ученике који су стекли право на бесплатне уџбенике.
Министарство просвете је послало допис школама које треба проследити родитељима.
Више информација о условима прочитајте на овом линку.

Onlajn kursevi engleskog jezika

Датум: 15. Decembar 2022 12:47 Категорија: Новости

Dragi učenici,

Obaveštavamo vas da smo u saradnji sa kompanijom LINKgroup obezbedili besplatne onlajn kurseve engleskog jezika – svih nivoa za đake naše škole koji žele da ovladaju znanjem engleskog jezika.

BusinessAcademy, kao deo kompanije LINKgroup, ovim kursevima pruža fantastičnu priliku đacima koji imaju želju da unaprede svoje znanje engleskog kako bi ostvarili lični napredak i unapredili svoje jezičke sposobnosti – koje će im omogućiti značajnu prednost u obrazovanju i poslovnom svetu.
Dalja objašnjenja kao i link za prijavu možete naći na sledećoj strani:

Представници Парламента наше школе посетили су фестивал дечијег стваралаштва "Уметник из школске клупе" 14.10 2022.

Датум: 06. Novembar 2022 14:25 Категорија: Новости

Ученици су имали прилику да разговарају са списатељицом Елизабетом Георгијев. Вратили су се са осмехом и новим сазнањима.

Захваљујемо се наставницама Јелени Димитријевић и Јелени Господинов које су још једном изашле у сусрет дечијим жељама.

Датум: 06. Novembar 2022 14:14 Категорија: Новости

Песнички сусрет духовне поезије "Јефимија" организован је у Дому културе у Печењевцу 16.09.2022.године.

Захваљујући Дому културе у Печењевцу, ученица 8/2 Анастасија Анђелковић заједно са наставницом српског језика и књижевности, обишле су манастир Тумане и Голубац. Наградно путовање  организовано је 7.10.2022. године. Честитамо ученици на учешћу.

Волимо зелено!

Датум: 06. Novembar 2022 14:07 Категорија: Новости

Захваљујући добрим људима и наставници биологије, Сањи, наша школа је добила на поклон  саднице тује.

Уз помоћ учитеља Гроздана, наставнице биологије Драгане Јовић и помоћног радника Далибора, тује су нашле место у нашем дворишту. Захваљујемо се свима који су учествовали да наша школа добије лепши изглед. Волимо зелено!

Погледајте слике са радне акције на овом линку!

Ученици наше школе оставарили су успех на такмичењима из физике и српског језика

Датум: 01. Mart 2022 19:13 Категорија: Новости

Вукашин Станојевић,ученик 8/2 одељења, освојио је друго место на Општинском такмичењу из физике, честитамо Вукашину и наставници Сузани Мићовић.

Ученица 7/2 одељења, Анастасија Анђелковић, освојила је трећу награду на Општинском такмичењу из српског језика у пласирала се на Окружно такмичење. Честитамо Анастасија Анђелковић и наставници Јелени Димитријевић. Желимо им успеха у даљем такмичењу.

Ученици наше школе у Лесковачком културном центру

Датум: 01. Mart 2022 19:05 Категорија: Новости

У организацији Ученичког парламента,дана 25.2.2022.године у Лесковачком културном центру, ученици 6, 7. и 8. разреда гледали су филм "Лето када сам научила да летим" по истоименом роману Јасминке Петровић. Ученици су уживали у филму и са собом понели мноштво позитивних утисака.

Препоруке из Министарства за организацију васпитно образовног рада за школску 2021/22.

Датум: 02. Septembar 2021 15:12 Категорија: Новости

1. ТИМ ЗА ПРАЋЕЊЕ И КООРДИНИСАЊЕ ПРИМЕНЕ ПРЕВЕНТИВНИХ МЕРА У РАДУ ШКОЛАа

2. Организовање и остваривање наставе у основним школама у школској 2021/2022

3._Стручно упутство за организацију васпитно образовног рада за школску 2021-22

4.  Индикатори и граничне вредности за процену ризика од преношења SARS-CoV-2 вируса у популацији_

ДУАЛНО ОБРАЗОВАЊЕ

Датум: 21. Maj 2021 20:04 Категорија: Новости

УПИС ЈЕ У ТОКУ! ИНФОРМИШИТЕ СЕ У КОНКУРСУ ЗА УПИС УЧЕНИКА У СРЕДЊУ ШКОЛУ!

Више информација погледајте на овом линку!