Meдијатека- омиљена учионица наших ђака

Датум: 29. Novembar 2018 08:33 Категорија: Новости

У њој  сваки час брже прође.

Још слика из медијатеке!

Летњиковац у школском дворишту

Датум: 26. Novembar 2018 10:08 Категорија: Новости

Од ове школске године двориште наше школе краси и овај прелепи летњиковац.
Сада је пријатније дружење и наставницима и ученицима, а чести су и часови у „летњој учионици“.

Још слика школског летњиковца!

Јесењи крос 2018.

Датум: 26. Novembar 2018 09:57 Категорија: Новости

Ученици наше школе су са наставником физичке културе Миланом Станимировићем учествовали кросу. Најбржима су уручене дипломе.

Још слика са јесењег кроса!

Угледни час

Датум: 25. Novembar 2018 14:15 Категорија: Новости

Дана 23.11.2018. одржан је Угледни час у нашој школи. Наставник српског језика и књижевности Милица Јанаћковић је одржала час V разреду  на тему Падежни квиз.
 Joш слика са угледног часа!

У БИОСКОПУ!

Датум: 25. Oktobar 2018 10:18 Категорија: Новости

У  биоскопу са разредним старешинама.

Ученици наше школе су 3.октобра посетили ЛКЦ и гледали филм "Бели очњак" по истоименом роману писца Џека Лондона.
Филм се ученицима јако допао.

Још слика из биоскопа!

Aкција поводом обележавања Дечје недеље! Ученици са наставницом биологије Сањом Стевановић у холу школе засадили цвеће!

Датум: 22. Oktobar 2018 14:18 Категорија: Новости

Поводом обележавања Дечје недеље ученици V  разреда су са својом наставницом биологије, Сањом Стевановић, засадили цвеће у холу школе. Овом акцијом улепшано је радно окружење и пробуђена је свест  о унапређењу и заштити животне средине код ученика.
Још слика са акције!

Радионица „Видим њиховим очима“

Датум: 22. Oktobar 2018 13:53 Категорија: Новости

Ученици наше школе су 17.10.2018. године посетили Народни музеј у Лесковцу и учествовали у радионици за децу „Видим њиховим очима“. Ова радионица је део пројекта „Доживи прошлост“ и финансирана је од стране Министарства културе и информисања Републике Србије.

Још слика из музеја!

Полицајци одржали предавање о безбедности и насиљу у породици

Датум: 22. Oktobar 2018 13:41 Категорија: Новости

У нашој школи је 17. октобра 2018. одржано предавање полицајаца О безбедности и насиљу у породици.

Предавање је било прилагођено ученицима IV и VI разреда.
Службена лица су причала о делатностима којима се баве, али и о превенцији насиља у породици.
Ученици су са великом пажњом пратили и слушали полицајце, а многи од ђака су имали занимљива питањи и  још занимљивије одгово, да "Полиција јури лопове, кажњава брзе возаче, бије хулигане"...

Још слика са предавања!

Дечја недеља

Датум: 18. Oktobar 2018 15:12 Категорија: Новости

У оквиру Дечје недеље, тачније 2.октобра 2018. наша школа је имала част и задовољство да угости "Татка на Акика",писца Стефана Тићмија. Одушевљени основци имали су многа спремна питања за Стефана, али и поклоне у виду стихова,цртежа, балона. У дворишту наше школе било је много овација, аплауза, смеха, а уз акорде гитаре читани су одломци из књиге, рецитовани стихови, постављана питања и решавани ребуси. Ученици су били пресрећни јер је писац одржао обећање и испунио им Дечју недељу шалама и осмесима.

Дечја недеља- слике!

НОЋ ИСТРАЖИВАЧА

Датум: 18. Oktobar 2018 14:51 Категорија: Новости

Од 25-28. септембра текуће године у Центру за стручно усавршавање у образовањеу одржана је тринаеста манифестација Ноћи истраживача. Ноћ истраживача је европска манифестација са дугом традицијом, а граду Лесковцу је ово било друго учешће. Ноћ истраживача ове године под слоганом "Истражуј кроз ноћ, у знању је моћ" посвећен је деци с циљем стицања нових знања и памћења културног наслеђа.  Наша школа је имала учешће на овој манифестацији са радионицом  "Од архаизама до неологизама" коју је водина наставница српског језика Милица Јанаћковић.  Брига о очувању културног наслеђа у 21. веку је обавеза не само надлежних институција, већ и морална улога целокупног  друштва које препознајући значај културне баштине, ствара услове за њено очување и будућности. Све културне установе имале су учешће са по неколико радионица, а наши ученици сустекли нова знања и имали прилике да се опробају у многима од њих.