ПРОЈЕКТНА НАСТАВА: УСКРШЊА ТРАДИЦИЈА

Датум: 25. April 2019 09:31 Категорија: Новости

У тематској недељи наставници наше школе одржали су пројектну наставу са ученицима петог разреда. Тема пројектне наставе била је Ускршња традиција, а наставнице српског језика и књижевности и енглеског језика одржале су часове у корелацији са ликовном културом, музичком културом, техником и технологијом и историјом. Ученици су по групама испуњавали задужења. Прва група говорила је о хришћанским обележјима Исусовог васкрсења, ауторској и усменој књижевности у којима су главни мотиви Ускрс и живот након смрти. Друга група рецитовала је песме на тему: Ускрс на енглеском и српском. Трећа група читала је литерарне радове на тему "Ускрс у мом дому" док је четврта причала о обележавању Ускрса у Енглеској и израђивала ускршње сувенире. Било је доста ребуса и укрштеница у којима су ученици савладали нову лексику из енглеског језика. Бојили су мотиве везане за Ускрс и објашњавали боје офарбаних јаја. На крају часа надарени ученици хора су отпевали песму "Ускршње јутро". Остатак времена у школском дворишту на терену и по стаблима дрвећа исцртани су ускршњи мотиви; јаја, пилићи и зеке.

Још слика са пројектне наставе погледајте на овом линку!