Фондација Тијана Јурић

Датум: 08. April 2019 13:03 Категорија: Новости

ТРИБИНА- УКРАДЕНА БЕЗБЕДНОСТ

Наставници наше школе су са родитељима наших ученика присуствовали трибини Украдена безбедност 6. априла 2019.године у Кући вештина коју је одржао Игор Јурић (Фондација Тијана Јурић) и говорио о угрожености деце и одраслих на друштвеним мрежама.

Предавање је трајало више од 2 сата, приче и реконструкције стварних догађаја биле су врло потресне, али и поучне.
Наша деца су најчешћа мета педофила, трговаца људима, па се нестанак сваког детета мора разматрати у том правцу, поред оних блажих сценарија да се "дете заиграло", "заборавило да нам се јави", "да жели да покаже револт и незадовољство"... Зато смо сви одговорни  да их научимо важним стварима, којих морају бити свесни у сваком моменту.
Родитељи, научите децу који су важни телефони које треба да знају (полиција, хитна помоћ, ватрогасци). Осмислите лозинку коју ћете знати само ви и ваше дете. У случају да детету приђе непозната особа или чак и позната, а под изговор да је ваш пријатељ и да сте га ви послали, дете треба да тражи лозинку.
Да бисте пријавили нестанак детета не мората чекати да прође 24 часа, нестанак детета се пријављује одмах.
Одговорност је на целом друштву да брзо реагује, јер НЕСТАЛИ НЕ СМЕЈУ БИТИ НЕВИДЉИВИ.

Још слика са предавања можете погладати на овом линку!