Радионица „Видим њиховим очима“

Датум: 22. Oktobar 2018 13:53 Категорија: Новости

Ученици наше школе су 17.10.2018. године посетили Народни музеј у Лесковцу и учествовали у радионици за децу „Видим њиховим очима“. Ова радионица је део пројекта „Доживи прошлост“ и финансирана је од стране Министарства културе и информисања Републике Србије.

Још слика из музеја!

Кроз радионицу наши ученици су  путем чула додира учили о начину живота људи са инвалидитетом и покушавали да сазнају на који начин они тактивно доживљавају музејске предмете. Сваком од ученика  стављен је повез преко очију и уз помоћ водича одведен је до одређеног реквизита.  Каснијеје ученик т нацрто све што је осетио на основу приче водича и чула додира. Ова радионица  има за  циљ да подигне свест код деце са којим се све то потешкоћама суочавају људи са оштећеним видом.
Радионица је била врло поучна и занимљива нашим ђацима.