Прослава Светог Саве 2015.

Датум: 28. Januar 2015 13:10 Категорија: Новости

Поводом обележавања школске славе ученици су заједно са наставницима приредили свечану академију у оквиру које су били ангажовани ученици од петог до осмог разреда. Програм се састојао од музичког, драмског, рецитаторског и фолклорног дела, а посетиоци су могли погледати и изложбу слика талентоване сликарке Петре Младеновић, ученице другог разреда, чије су слике биле окачене у холу школе. На почетку је хор под руководством наставника музичке културе Ненада Митровића извео "Химну Светом Сави", а затим још две песме: "Светоме Сави" и "На Светога Саву". Драмска секција школе предвођена наставницом Иваном Бошковић извела је представу "У потрази за Светим Савом", у оквиру које су ученице шестог разреда рецитовале песме посвећене Светом Сави. Приредба је затворена сплетом игара чланова фолклора, који су припремили наставници музичке културе Ненад Митровић и наставник физичког васпитања Иван Ђокић.