Дан школе

Датум: 29. Mart 2024 15:10 Категорија: Новости

Основна школа „Бора Станковић“ у Губеревцу прославила је 142. Дан школе. Богат сценски програм спремили су ученици уз помоћ учитеља и наставника, а све у част рођења писца по којем школа носи име.

Програм је отворен химном школе у извођењу школског хора под вођством наставника Ненада Митровића. У наставку хор је извео песме „Чај горо“ и „Пошла Румена“, а затим је наступио школски оркестар са нумером „Јелено, девојко“.

Потом је јавно исказана захвалност ученицима и наставницима, који су у овој години имали изванредне успехе из физике, енглеског језика, географије, српског језика, математике…
У централном делу изведен је драмски комад „Некад било, сад се приповеда“, за који је текст написао учитељ Небојша Симоновић, инспирисан чувеном „Kоштаном“ Боре Станковића. Глумци су били ученици од првог до петог разреда, а све у организацији учитеља: Небојше Симоновића, Данијеле Игњатовић, Весне Стаменковић и Гроздана Цветковића.
На крају су чланови Фолклорне секције школе извели кола, чиме је завршен програм припремљен за Дан школе.
Водитељи су били ученици 8. разреда, које је спремала наставница Јелена Димитријевић.