Полигон спретности

СВЕТСКИ ДАН ПОЕЗИЈЕ!

Много талентованих ученика доставило је своје уметничке радове библиотекару Милици Јанаћковић, која је уз помоћ наставнице српског језика Драгане Николић одабрала најлепше стихове и истакла их на хамеру који краси ходник наше школе. Тако је 21. март 2018. Светски дан поезије, обележен у нашој школи. Неке од песама су послате на Песнички конкурс, а неки стихови су рецитовани на Свечаној академији поводом Дана школе.
МЕЂУНАРОДНИ ДАН МАТЕРЊЕГ ЈЕЗИКА!

Библиотечка секција је активирала Читалачки клуб и позвала све учеснике секције да 23. фебруара изаберу омиљеног писца, омиљено дело и прочитају свој омиљени одломак или цитат. Неки од учесника су пак изабрали да актуелне туђице замене ДОМАЋИМ речима и на тај начин обележенМеђународни дан матерњег језика у нашој школи. Како Вук Стефановић Караџић рече: „Језик је хранитељ народа...“, са чиме се наш ученик 6. разреда сложио и додао: „Матерњи језик је језик моје мајке и оца. На том језику ја пишем, мислим и волим“.
Наша библиотека!

Школска библиотека ОШ „Бора Станковић“ простире се на 20м*2 и у њој има преко 12.000 наслова. Ове школске 2017/2018. године наша библиотека је преуређена. Направљен је нови распоред, школа је добила много нових књига, а задовољни ученици са још срећнијим библиотекаром оплеменили су простор и старе, прашњаве књиге заменили новим.
Рукомет- девојчице 2017.год

Дечија недеља-2017.год.

Јована Младеновић- четврта награда, таблет.

Каритас центар београдске надбискупије,
САЈАМ КЊИГА У НАШОЈ ШКОЛИ!

Крај октобра обележио је Београдски сајам књига под слоганом Кључ је у књигама. У знак подршке и у нашој школи су изложени најновији наслови из наше библиотеке. Сви ученици су учествовали у овој акцији, а неки из млађих разреда су били по први пут „на штанду“. Владало је опште одушевљење међу ученицима, али и међу наставницима и учитељима. Ову акцију на иницијативу библиотекара школе Милице Јанаћковић подржали су сви актери школског живота.
Пројекат "Више од игре".

Ускршњи вашар 2017.