Ускршњи вашар 16.04.2014.

Дан школе

Похвалнице школи од Завода за унапређивањe образовања и васпитања у сарадњи са Мајкрософтoм (Мicrosoft)из Београда

Завод за унапређивањe образовања и васпитања у сарадњи са Мајкрософтoм (Мicrosoft) расписао је Kонкурса „Креативна школа “ на којем је наставник Саша Станковић, у сарадњи са колегама из ОШ ``Свети Сава`` у Гложану, израдио Power Point презентацију часа Акузaтив ( уз помоћ цртаног филма „Сунђер Боб Коцкалоне“). Завод је оценио да презентација ``доприноси афирмисању рада креативних наставника и пример је добре наставне праксе``. Наша школа је добила захвалницу, а сама презентација налази се у бази знања Заводa за унапређивањe образовања и васпитања. Више информација можете видети на саjту http://www.kreativnaskola.rs/.
Ликовна колонија

ЛИКОВНА КОЛОНИЈА “НА КРИЛИМА МАШТЕ” 2013.год Сваке године наша школа шаље по једног талентованог ученика из области ликовне културе као учесника колоније "На крилима маште", која се одржава на Власинском језеру у периоду од пет дана крајем јуна и почетком јула . Тако и овог лета као учесник колоније у 2013 години је била Анђела Богојевић ученица 7 разреда. Ову колонију организује Дом културе у Печењевцу, кординатор пројекта је Љубиша Ранђеловић и професор ликовне културе Дејан Недељковић. Ове године деци је био приређен пријем у свечаној Сали Скупштине града, овом приликом им је члан Градског већа Драган Савић пожелео добродошлицу.
Aранжирање цвећа

Ученици аранжирају цвеће на часовима ликовне културе.
Велики успех шахиста ОШ ,,Бора Станковић" из Губеревца

Радионица поводом Дана заљубљених

Рециклажа

Уређивање ентеријера школе

Мурали на улазним вратима
Музички фестивал Грделица 2013.